#34: Projektovník
Mezi pětiletkou a pololetkou se nachází nová sekce. Projektovník.
Nezáleží na tom, ať už podnikáš ve velkém nebo se na svůj malý projekt odhodláváš půl roku. Zda plánuješ k projektu přistupovat freestylově, agilně nebo podle metodiky GTD či EOS (*). Projektovník je pro každého.
(*) Pokud náhodou nevíš, co znamenají tyto zkratky, vygoogli si je. Tou první, GTD , jsme v Žurnálu začínali. Tou druhou, EOS , fungujeme dodnes. A pokud se ti nechce googlit, podívej se alespoň na video a možná zjistíš, že je to právě pro tebe.
O co jde? O jednoduché zamyšlení se nad tím, kde chceš vidět svůj projekt ke konci roku 2020. Zamyšlení můžeš dělat sám(a) nebo si to udělejte jako týmové cvíčení. Klidně se i celí oblepte lístečky, ale nakonec využijte těchto dvou stran, abys obsah cvičení dostal/a do formy, kterou budeš mít stále na očích.
Využij při tom tyto otázky:
- Co je pro tebe při tvém projektu důležité?
- Jak pro tebe vypadá úspěšný rok 2020?
- S jakými lidmi na něm pracuješ?
- S jakými disponibilními zdroji zacházíš? Kolik prostor, peněz či času máš k dispozici?
- Jaké mezikroky tě čekají, aby ses dostal k vytouženému výstupu?
Možná se zamýšlej i nad tím, jakou formou máš tuto sekci vyplnit. Máš začít popisovat pocity jako u desetiletky? Rozdělit si cíle do oblastí jako u pětiletky? Nebo si udělat myšlenkovou mapu jako u pololetky?
Ve skutečnosti neexistuje špatná odpověď. Způsob vyplnění projektovníka je jen na tobě. Tvém týmu. A vaší představivosti. Už jen fakt, že se nad věcmi zamyslíš(te) a shodneš(te) se na ucelené projektové vizi, tě(vás) posune dopředu. A o to přece jde, ne?
Šťastné projektové plánování :)
PS: Chceš-li cvičení dostat ještě na vyšší úroveň, můžeš si na svůj projekt či záměr udělat rovnou Business model canvas. Šablonu na něj si můžeš stáhnout zde (v angličtině). A pokud nevíš o co jde, pomůže ti následující video:
....
Pomohl ti tento text? Nebo mu něco chybělo? Dej nám vědět v Žurnálistech. A my se postaráme, aby byl do budoucna ještě lepší.